Уявіть…
Цілі Вашої організації «розмиті та абстрактні» зрозумілі та конкретні. Менеджери Вашої організації розуміють цілі «Як заманеться» Однаково. span> Співробітники Вашої організації докладають зусиль у сферах своїх компетенцій в одному напрямку. Різниця між тим, що «ми хотіли» і тим, що «ми отримали» ніколи не прояснюється регулярно аналізується та обговорюється.
Причини «недольотів» ховаються і маскуються прояснюються. І повторюються усуваються. З невдач, - визначаються винні досліджуються уроки. Кращі практики, — іноді трапляються закріплюються та повторюються.
Це неможливо.
Все це можливо.
Якщо вмієш будувати бізнес-модель та керувати через бізнес-модель.
Бізнес-модель, це конструкція, яка дозволяє ясно побачити, які сценарії можливі в організації у найближчій та середньостроковій перспективі.
Дивишся у майбутнє.
Бачиш продажі, бачиш витрати, бачиш прибуток.
Кілька варіантів. Сценаріїв. Якщо є сценарії, то є і можливість вибрати найкращий з них. Вибираємо. Отримуємо стратегію. Просто, без «туману» та порожніх слів.
Поки будуєш модель, до тебе приходять бонуси:
- Ключові коефіцієнти ефективностіі (так, так, ті самі. KPI). Виходять самі собою, без зайвих зусиль, без абстракцій і без води.
- Відповідальність ключових співробітників.
Ухилитися складно. Excel не розуміє двозначності. - Action plan.
План дій у послідовності та часі. - Залучення ключових співробітників.
Робота над бізнес-моделлю виглядає як гра. І це круто. Люди люблять грати. З'являється азарт, ентузіазм та амбіції. Далі, при реалізації стратегії, це дуже і дуже знадобиться.
Чарівна штука.
Потребує зусиль та часу, але результати того варті.